Kurti: Thaçi ik!
Ndërsa klasa politike kosovare është e përcarë sa i përket refomave në vend dhe vazhdimit të dialogut me Serbinë, lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti thotë se ka ardhur kohë të rrëzohet qeveria e kryeministrit Thaci.


Nga mbledhja e VI-të e Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje Kurti u bëri thirrje edhe njëherë deputetëve të Kuvendit të Kosovës, që ta mbështesin nismën e Vetëvendosjes për rrëzimin e kësaj qeverie, e cila sipas tij po i kushton shtrenjtë Kosovës.


Kurti foli gjithashtu edhe për zgjedhjen e presidentes kosovare, Atifete Jahjaga, që sipas tij doli nga zarfet dhe jo nga një marrëveshje politike mes tre partive kryesore. /albeu.com/
Shtuar më 14/10/2012, ora 15:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori