Kurti: Sytë e veshët i kemi atje, Kosova përjeton dridhjen e Shqipërisë
Albin Kurti ka reaguar pas tërmetit në Shqipëri.

Kandidati për kryeministër të Kosovës ka thënë se mendjen, sytë e veshët të gjithë i kemi në Shqipëri.

"U ndje shumë edhe në Prishtinë. U zgjuam të gjithë. Por tash mendjen, sytë dhe veshët i kemi te Durrësi, te Kurbini e Thumana. Ngushëllime familjeve të viktimave dhe shërim të plagosurve e të lënduarve.

Lutemi e urojmë që të mos përsëritet tërmeti. Kosova e përjeton dridhjen e dhimbjen e Shqipërisë. Jemi të gatshëm t’iu ndihmojmë autoriteteve zyrtare për çdo gjë" shkruan Kurti në Facebook.
Shtuar më 26/11/2019, ora 09:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori