Kurti: Nuk zmbrapsemi - jemi paqësorë
Albin Kurti
Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti ka lënë selinë e tij në Prishtinë dhe ë shtë nisur drejt Merdardit, aty ku do t’i prijë aksionit për bllokimin e mallrave serbe. Kurti ka thënë se prezenca e shtuar e forcave policore nuk do ta zmbrapsë atë dhe lëvizjen nga aksioni i paralajmëruar,raoprton indeksonline.

Ai ka përsëritur se nuk do të pengohetvizja e lirë e njerëzve dhe se do të bllokohen vetëm mallrat serbe. Forca të shumta të njësive speciale janë vendosur qysh në mëngjes në Merdard dhe Dheun e Bardhë .
Shtuar më 14/01/2012, ora 12:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori