Kurti kujtohet për Demarkacionin, thotë se korigjimi është mashtrim
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është kujtuar për marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi duke i kërkuar llogari qeverisë në një konferencë për media.

Sipas tij deputetët u mashtruan pasi duket qartazi se korigjimi i kësaj marrëveshje nuk po ndodh edhe pse kaluar 3 muaj.

“3 muaj të ratifikimit të demarkacionit me Malin e Zi dhe nuk ka asnjë lëvizje me atë se çfarë ka thënë kryeministri në Kuvend sa i përket rishikimit. E ka heshtur këtë çështje dhe nuk po lëviz asgjë në këtë drejtim.

Nuk po i parashtrohet Malit të Zi asnjë kërkesë. Jo pak deputetë u patën mashtruar pikërisht nga premtimi i korrigjimit që nuk po ndodh”, ka deklaruar Kurti.

Shtuar më 21/06/2018, ora 13:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori