Kurteshi: Jabllanoviçi foli me gjuhë shoviniste
Avokati i Popullit Sami Kurteshi ka dënuar deklaratën e liderit të Listës Serbe, i cili ka quajtur "egërsira" nënat gjakovare të të humburve në luftë që nuk lejuan serbët të hyjnë në Kishën e Gjakovës.

Kurteshi tha se fjalët e Jabllanoviçit jane tejet të rënda.

Ndaj deklaratës së Jabllanoviçit kanë reaguar edhe politikanë shqiptarë dhe të tjerë përfaqësues të shoqërisë civile./albeu.com/
Shtuar më 09/01/2015, ora 12:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori