Kur shqiptarët i puthnin këmbët ushtarëve të KFOR-it sapo hynë në Kosovë (VIDEO)
Kosova po bëhet gati për të festuar 20-vjetorin e çlirimit nga forcat serbe.

12 Qershori, njihet si dita e çlirimit të Prishtinës, 20 vite më parë ishin forcat britanike ato që kishin hyrë të parat në Prishtinë, e që ishin pritur ngrohtësisht nga shqiptarët

Shqiptarët ishin mjaft mirënjohës ndaj forcave të NATO-së dhe kudo që shihnin I përshëndetnin dhe u dhuroni lule si shenjë falënderimi dhe paqes që kishin sjellur në vendin e trazuar nga një luftë e egër.

Në pamje shihen momente emocionuese të para 20 viteve, kur një qytetar i puth këmbët një ushtari të NATO-së, ndërsa një grua i sjell çaj, e shumë fëmijë duke i dhuruar lule.
Shtuar më 10/06/2019, ora 15:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori