Kur Kosova priste sulltanin më 1911
Ishte viti 1911">1911 dhe do të vinte për vizitë sulltani Mehmet Rashidi i Pestë.

Turma të mëdha njerëzish ishin mbledhur në këtë kohë, për ta nderuar ardhjen e sulltanit në Prishtinë.

Kjo llogaritet të jetë edhe vizita e fundit e një sulltani në Kosovë.

Kjo, për shkak se Perandoria Osmane mori fund së ekzistuari vetëm pak më vonë. /albeu.com/
Shtuar më 09/09/2014, ora 14:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori