Kur do të përfundojnë vrasjet në kufirin me Serbinë?
Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi ka dhënë më në fund edhe mënyrën sesi mund të përfundojnë problemet në kufi me Serbinë.

Ai tha se vetëm demarkacioni i kufijve mund ti zgjidhë problemetkufirin Kosovë - Serbi.

Njohës të çështjeve të sigurisë kanë rekomanduar që zyrtarë të lartë ta ngrenë çështjen tek ndërkombëtarët dhe madje demarkacioni i kufirit të vendoset në dialogun që po zhvillohet në Bruksel.

kufirin mes Kosovës dhe Serbisë janë shënuar disa incidente deri më tani dhe janë marrë jetë shqiptarësh dhe serbësh./albeu.com/

Shtuar më 03/09/2014, ora 11:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori