Kukan: Bojkoti i Parlamentit po bëhet "sport" në Ballkan
"Bojkoti i Parlamentit është shndërruar në sport në rajonin e Ballkanit", ka thënë eurodeputeti, Eduard Kukan, gjatë debatit të djeshëm në Parlamentin Evropian në lidhje me "krizën e demokracisë në Ballkanin Perëndimor".

Kukan duke folur për situatën politike në Maqedoni, Shqipëri, Mal të Zi dhe Kosovë, tha se askush në BE nuk e do bojkotin.

"Hijet nga e kaluara nuk ndihmojnë, ndërkaq procesi për zgjerim me kalimin e viteve do të bëhet edhe më i rëndë", tha Kukan.

Ndërkohë, raportuesi special i Parlamentit Evropian për Shqipërinë, Knut Flekenshtajn, tha se demokracia në vendet e Ballkanit është shkatërruar. /albeu.com/
Shtuar më 29/03/2017, ora 10:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori