Kufiri me Maqedoninë zhbllokohet çdo dy orë nga 30 minuta
Përfaqësuesja e Shoqatës së Transportuesve të Maqedonisë, Biljana Muratovska ka thënë se kanë vendosur të bëjnë lëshime të vogla, derisa politikanët e të dy vendeve të arrijnë në një kompromis.

Sipas saj, shoqata "Makamtrans" që ka bllokuar kufirin në Bllacë në shenjë të vullnetit të mirë do ta zhbllokojë rrugën për automjete nga 30 minuta në çdo dy orë, shkruan REL.

“Në shenjë të vullnetit të mirë sot kemi vendosur të bëjmë lëshime të vogla. Derisa politikanët e njërës dhe anës tjetër negociojnë, ne do të debllokojmë akset rrugore për kalimin e automjeteve nga 30 minuta çdo dy orë, me qëllim që të ulet tensioni i krijuar”, përfaqësuesja e Shoqatës së Transportuesve të Maqedonisë, Biljana Muratovska. /albeu.com/
Shtuar më 12/09/2013, ora 14:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori