Kuçi: Zgjidhja e problemit të veriut, jo me dhunë
Hajredin Kuçi
Bashkimi Evropian ka dhënë sinjale se forca nuk duhet të përdoret për të zgjidhur problemet në veri të Kosovës. Kështu ka deklaruar zëvëndëskryeministri, Hajredin Kuçi, i cili ka thënë se nuk mund të përjashtohet përsëritja e një aksioni të ngjashëm me atë të 25 korrikut të vitit të kaluar.

Në një prononcim për “Tribuna Shqiptare”, ai është shprehur se qëllimi parësor është vendosja e rendit dhe ligjit, por nëse kjo kundërshtohet, atëherë në mënyrë proporcionale përdoren mjetet kushtetuese dhe ligjore. /albeu.com/

Shtuar më 17/04/2012, ora 09:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori