Kuçi: LDK-ja e futi Kosovën në krizë institucionale
Hajredin Kuçi
Nënkryetari i PDK-së, njëherësh zëvendëskryeministër i Kosovës, Hajredin Kuçi tha se LDK-ja e futi Kosovën në krizë institucionale, me vendimin e saj për të dalë nga koalicioni qeverisës.

Në një prononcim për Radion Evropa e Lirë, Kuçi tha se tani duhet të gjenden zgjidhje emergjente dhe të jashtëzakonshme.

“Momentalisht vendi është vu në krizë institucionale. Nuk ka nevojë që të shkojë më tutje. Tani duhet të dalë nga kjo krizë dhe zgjedhjet e jashtëzakonshme mund të jenë dalje nga kriza sa më shpejt që të jetë e mundur”, tha Kuçi.
Shtuar më 16/10/2010, ora 15:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori