Ku i ka parimet Vetëvendosje?
Të gjitha parimet bien poshtë dhe thyhen kur bëhet fjalë për pushtet.

Rasti më i pastër që e tregon një gjë të tillë mund te jete Lëvizja Vetëvendosje.

Kjo parti pati deklaruar se nuk do të hyjë në asnjë koalicion, pjesë e së cilës të jetë Lista Serbe.

Mirëpo, pjesë e koalicionit mund të jetë me shumë mundësi edhe Lista Serbe dhe që këtu bie poshtë një parim themelor i VV-së.

Lidhur me këtë, ka folur analisti politik Imer Mushkolaj.

"Po e përsëris se edhe skeptikët më të medhenj nuk kanë mundur ta paramendojnë se Lëvizja Vetëvendosje do të jetë pjesë e një koalicioni qeveritar me kryeministër të mundshëm Ramush Haradinaj, kur kemi parasysh qëndrimin e kësaj lëvizjeje qysh moti se nuk do të vijë në pushtet me askënd i cili ka qenë në pushtet”, tha Mushkolaj për Tribuna.

Mushkolaj ka shtuar se edhe prania e Lëvizjes Vetëvendosje, edhe e Listës Serbe në një koalicion është problem, për shkak të qëndrimeve radikale të kundërta që kanë këto dy subjekte për çështje të ndryshme. /albeu.com/
Shtuar më 11/09/2014, ora 09:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori