Kryetarëve ilegalë në veri nuk ju është bërë ftesë për takim nga Nikoliq
Kryetari ilegal i Mitrovicës, Krstimir Pantiq, ka thënë se kryetarëve ilegal të komunave në veri të Kosovës ende nuk u ka arritur asnjë ftesë për takim me kryetarin e Serbisë, Tomisllav Nikoliq.Pantiq ka thënë për mediat serbe se ai dhe kolegë të tij, kur t’i vjen thirrja, do të shkojnë te Tomisllav Nikoliqi për të marrë përgjigjet në pyetjet se çfarë është marrë vesh me Prishtinën në Bruksel, shefi i delegacionit serb, Borisllav Stefanoviq.

“Duhet ta dimë cilat janë detyrimet tona, ne që udhëheqim me pushtetin lokal. Nuk është mirë që qytetarët të dalin në rrugë, t’u rrezikohet jeta nëse diçka është arritur dhe nënshkruar në Bruksel dhe që duhet të zbatohet”, ka theksuar ai. /albeu.com/

Shtuar më 06/06/2012, ora 13:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori