Vuçiç: Serbia kurrë s'do ta njohë Kosovën
Kreu i qeverisë serbe Aleksandër Vuçiq ka zhvilluar një takim me kreun e qeverisë sllovake, Donald Fico.

Gjatë këtij takimi, kryeministri i Sllovakisë Robert Fico ka thënë se shteti i tij nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës.

Fico theksoi se Sllovakia nuk është e gatshme ta njohë Kosovën dhe nuk ka për ta bërë këtë veprim./albeu.com/

Ndërkaq, që edhe Vuçiç theksoi se Serbia kurrë s'do ta njohë Kosovën./albeu.com/

Shtuar më 02/04/2015, ora 21:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori