Kryeministri Mustafa ka një kërkesë për Blerand Stavilecin
Qeveria e Kosovës sot ka mbajtur një mbledhje qeveritare.

Gjatë kësaj mbledhje kryeministri në detyrë Isa Mustafa, duke shfrytëzuar piken 17 të rendit të ditës ka hapur diskutim rreth procesit gjyqësor të PTK e cila është paditur nga AXOS, dhe kërkoi nga Ministri Blerand Stavileci një raport.

Ministri Stavileci ka njoftuar kryeministrin Mustafa se brenda ditës do të ia dërgojë një raport të detajuar lidhur me atë çfarë ka bërë qeveria e Kosovës në këtë proces gjyqësor deri me tani si dhe cilat janë hapat tjerë që do të merren. /albeu.com/
Shtuar më 17/07/2017, ora 10:51

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori