Aksident i rëndë në Lushnje, humb jetën këmbësori
Kryeasamblisti i Prishtinës në garë për kryetar të Kamenicës
Lëvizja Vetëvendosje ka përzgjedhur si kandidat në garën për kryetar të Kamenicës, Qëndron Kastratin.

Këtë e ka konfirmuar për lajmi.net e ka konfirmuar zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Shkodran Hoti

Për rreth katër vite Qëndron Kastratin ka qenë asamblistë i VV-së në Kuvendin komunal të Prishtinës dhe një kohë shef i Grupit parlamentarë.

Në zgjedhjet e fundit parlamentare është zgjedhur deputet i Kuvendit të Kosovës.

Ndonëse jeton dhe vepron në Prishtinë, Kastrati është përzgjedhur para Bajram Mavriqit për garën e të parit të Kamenicës.

Prejardhja e tij është nga fshati Hogosht i Kamenicës dhe është djali i dëshmorit Isa Kastrati.
Shtuar më 24/08/2017, ora 16:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori