Kroatėt shfaqin interes pėr tė investuar nė Kosovė
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Dy prej kompanive mė tė mėdha kroate tė prodhimit tė medikamenteve dhe pajisjeve medicinale, “Pliva” dhe “Llola Ribar” po shikojnė mundėsitė e investimeve nė Kosovė por edhe tregun pėrreth.

Gjatė vizitės sė tyre nė Kosovė ata thanė se kanė vėrejtur ndryshime nė Kosovė, tė cilat i quajtėn pozitive.Menaxheri Gjeneral i Kompanisė “Pliva”, Matko Bolanca ka thėnė se ndryshimet qė i kanė parė nė Kosovė lidhen me ndryshimet legjislative drejt Bashkimit Evropian, raporton Express.

“Ne po shqyrtojmė mundėsitė pėr investime nė Kosovė ku nė tė ardhmen rritja ekonomike do tė ndodh dhe ne duam tė jemi partner nė kėtė rritje. Ne jemi prezent dhe do tė jemi edhe nė tė ardhmen”, ka thėnė ai. Ndeėsa ministri i Zhvillimit Ekonomik, Besim Beqaj ka thėnė se kėto takime po bėhen me tendenca pėr tė tėrhequr investitorė, por edhe pėr t’iu hapur rrugėn pėr nė tregun rajonal. /albeu.com/

Shtuar më 24/04/2012, ora 19:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Si e vlerësoni ligjin për Arsimin e Lartë të miratuar nga parlamenti?
48.75 %
23.94 %
17.66 %
9.64 %
Total 2644 Vota!
 
Policia e Tiranės ka arrestuar mėngjesin e sotėm Ismail Morinėn, tė njohur ndryshe edhe si “Ballist” Morina, ndėrsa nė fuoristradėn e tij ka gjetur njė pistoletė TT me 30 fishekė si dhe 30 bileta pėr ndeshjen Shqipėri-Serbi.

Policia e Tiranės ka arrestuar mėngjesin e sotėm Ismail Morinėn, tė njohur ndryshe edhe si “Ballist” Morina, ndėrsa nė fuoristradėn e tij ka gjetur njė pistoletė TT me 30 fishekė si dhe 30 bileta pėr ndeshjen Shqipėri-Serbi.