Kroatë dhe boshnjakë njëzëri: Evropë, serbët janë barbarë (FOTO LAJM)

Djegia e flamurit shqiptar në ndeshjen e derbit beogradas mes Partizanit dhe Crvena Zvezdës, nuk ka irrituar vetëm shqiptarët, por edhe boshnjakët dhe kroatët.

Në portalet boshnjake dhe ata kroate është përhapur ky lajm, e ndërsa komentuesit janë kundër një gjesti të tillë, shkruan Kurir.sq.

"Këta serbët e dhunshëm dhe barabar duhet izoluar. Duhet vënë tela me gjemba në kufirin me Serbisë që kjo dhunë mos të dalë nga strofulla çetnike", ka shkruar në portalin boshnjak Klix.ba një person me emrin “Bosnjacka Bosna”.

Ndërsa, një tjetër komentues "i drejtohet" Angela Merkelit, duke i thënë se këta veprime të serbëve nuk mund të jenë asesi evropiane./albeu.com/
Shtuar më 20/10/2014, ora 09:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori