Krizë ka vetëm PDK-ja dhe Hashim Thaçi
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është shprehur se nuk ka krizë bashkëpunimi nga partitë e tjera, por ka krizë bashkëpunimi nga PDK-ja e Hashim Thaçit.

Kurti tha pas takimit me Jahjagën se u fol në atë takim që në seancën e 2 tetorit të mos flasë vetëm një person i vetëm, por të ketë debat parlamentar.

Sipas Albin Kurtit, asnjëherë më parë nuk ka patur bashkëpunim më të mirë mes partive kosovare, siç ka tani mes LDK-AAK-NISMA dhe Vetëvendosje-s. /albeu.com/

Shtuar më 30/09/2014, ora 09:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori