Krimet serbe në Kosovë, përkujtohen martirët e Rahovecit
Sot u kujtuarn 62 martirët e fshatit Fortesë në Rahovec.

Kësaj masakre, që u bë nga forcat serbe, i mbijetuan dhjetë persona të tjerë, të cilët ishin mysafir në këtë ngjarje, njofton Klan Kosova.

Të pranishëm gjatë cerëmonisë ishin edhe kryetari i Rahovecit, Idriz Vehapi dhe deputetët Albin Kurti e Time Kadriaj.

Në po këtë ditë edhe fshati Celine përkujton të rënët e luftës së 99-ës.
Shtuar më 25/03/2017, ora 13:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori