Krasniqi, vazhdon të jetë figurë e fuqishme në PDK
Sekretari i PDK-së, Jakup Krasniqi, vazhdon të jetë figurë e fuqishme në parti, edhe pse ndikimi i tij thuhet se tashmë është zbehur. Në Kuvendin e V-të zgjedhor të PDK-së ishte personi i tretë më i votuar, i cili u emërua sekretar i përgjithshëm i PDK-së, ndërkaq në Konventën e fundit u rendit i 36-ti.

Sipas Zerit thuhet se Krasniqit mujnd tia zërë vendin Hajredin Kuçi, ndonëse një gjë e tillë nuk konfirmohet nga zyrtarët e këtij subjekti politik. Vetë kryeparlamentari Jakup Krasniqi, i cili para 13 vitesh e themeloi PDK-në së bashku me shokë, ka deklaruar se nuk ka ndryshuar mendje në raport me zhvillimet në PDK-së dhe mënyrën e udhëheqjes së partisë. /albeu.com/
Shtuar më 06/02/2013, ora 10:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori