Krasniqi quan Thaçin "rrugaç"
Parlamenti i Kosovës
Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje Florin Krasniqi ka fyer kryeministrin Hashim Thaçi në Kuvendin e Kosovës. Florin Krasniqi të enjten në seancën e Kuvendit të Kosovës e quajti Thaçin "rrugaç" gjatë kohës së deklarimeve të lira, gjë e cila nervozoi kryeparlamentarin Jakup Krasniqi.

Ky i fundit kërkoi që ose të respektohet rendi i ditës dhe mos të përdoret kjo kohë për sharje dhe fyerje, ose të hiqet tërësisht nga rendi i ditës, pika e deklarimeve të lira, raporton Kosovapress.

Deputeti Florin Krasniqi e ka marrë fjalën për të sqaruar akuzat që i kishte bërë deputeti i PDK-së, Fadil Demaku, për mos përfaqësim të denjë të Kosovës gjatë një vizite në Shqipëri.

"Ne kemi pasur dy takime zyrtare në Shqipëri. Unë kam qenë tërësisht profesional. Në takimet jozyrtare unë kam thënë se Hashim Thaçi është një rrugaç. Këtë e kam thënë në Uashington dhe Tiranë, e them edhe në Prishtinë", ka thënë Krasniqi.

Kryeparlamentari Krasniqi ka kërkuar që të ndalohen fyerjet dhe sharjet në Kuvendin e Kosovës, ose deklarimet e lira të hiqen nga rendi i ditës tërësisht.

"Kjo pikë e rendit të ditës është për të ngritur çështje e jo për të fyer e për të sharë. Ose më mirë ta heqim fare këtë pikë. Nuk është në interesin e qytetarëve të dëgjojë fjalë fyese e joparlamentare", ka thënë kryeparlamentari Krasniqi. /albeu.com/

Shtuar më 05/05/2011, ora 12:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori