Krasniqi nė SHBA, NDI ofron mbėshtetje
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Nė vijim tė vizitės sė tij nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, kryetari i Kuvendit tė Kosovės, Jakup Krasniqi dhe delegacioni qė e shoqėron, ėshtė pritur nė njė takim nga Presidenti i Institutit Demokratik Kombėtar, Ken Wollack.

Kryeparlamentari Krasniqi e ka falėnderuar presidentin Wollack pėr ndihmėn qė kjo organizatė ka dhėnė nė zhvillimin e Kuvendit tė Kosovės, tė institucioneve kryesore politike, reformimin e procesit politik si dhe ndihmėn tjetėr nė gjithėpėrfshirjen qytetare.

Ai theksoi se programet afatgjate pėr mbėshtetje Kuvendit tė Kosovės, tė financuara nga USAID-i dhe tė implementuara nga NDI-ja, gjatė 11 viteve tė fundit kanė qenė shumė me rėndėsi nė zhvillimin e Kuvendit, si institucioni mė i lartė pėrfaqėsues dhe ligjvėnės nė vend.

“Duke qenė i vetėdijshėm qė Kuvendi ka rrugė tė gjatė pėr tė bėrė dhe mbėshtetja e partnerėve ėshtė shumė e rėndėsishme pėr tė pėrshpejtuar kėtė rrugėtim”, ka thėnė Krasniqi, thuhet nė njė komunikatė tė lėshuar nga zyra pėr informim e Kuvendit tė Kosovė.Nga ana tjetėr, presidenti i NDI-sė, Wollack dhe bashkėpunėtorėt e tij, e cilėsuan punėn e Kuvendit tė Kosovės, njė shembull tė mirė nė rajon dhe mė gjerė. Ata u zotuan pėr ndihmė dhe bashkėpunim tė mėtejmė me Kuvendin e Kosovės.

Presidenti i NDI-sė u interesua edhe pėr punėn qė ėshtė duke u bėrė dhe angazhimin e institucioneve tė Kosovės, nė mėnyrė qė edhe pesė shtetet anėtare tė BE-sė, tė cilat nuk e kanė njohur pavarėsinė Kosovės, ta bėjnė atė. /albeu.com/

Shtuar më 19/06/2012, ora 19:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.