Krasniqi falenderon trupat e NATO-s
Jakup Krasniqi
Kryeparlamentari Jakup Krasniqi, me rastin e 24 marsit në një letër falenderimi shprehet mirënohës ndaj trupave të NATO-s. “ Dita e 24 marsit është një nga datat më të rëndësishme të historisë më të re të Kosovës. Është ditë e fillimit të goditjeve kundër forcave ushtarake të Serbisë, të cilat ushtronin dhunë të pashembullt kundër popullsisë shqiptare. Forcat e NATO-s u vunë në mbrojtje të popullsisë nga spastrimi etnik dhe shfarosja që ushtronin forcat e rregullta e paramilitare të shtetit serb".

"Në emrin tim dhe të Kuvendit të Republikës së Kosovës falënderoj të gjithë miqtë dhe forcat e NATO-s që ndihmuan në çlirimin e Kosovës. Njëherësh falënderoj trupat e KFOR-it që vazhdojnë të japin një kontribut shumë të çmuar për sigurinë e Kosovës dhe të qytetarëve të saj”, theksohet në letër. /albeu.com/
Shtuar më 24/03/2011, ora 17:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori