Krasniqi drejt "Vetëvendosjes"?
"KosovaOnline" citon burime brenda Lëvizjes "Vetëvendosje", sipas të cilave, Jakup Krasniqi ka filluar përpjekjet për të kaluar në radhët e kësaj force politike. Po sipas të njëjtave burime, kryeparlamentari i Kosovës dhe njëkohësisht sekretari i përgjithshëm i PDK-së, është takuar me drejtues të “Vetëvendosjes”, pas pakënaqësive me zhvillimet e fundit politike në vend.

Megjithëse nuk dihet ende nëse vërtet Jakup Krasniqi po bisedon me Albin Kurtin, ajo që dihet tashmë është se kryeparlamentari është tejet i pakënaqur me zhvillimet e brendshme në Partinë Demokratike të Kosovës, e veçanërisht me raportet e krijuara në koalicionin qeveritar.

Lajmi deri më tani nuk është përgënjeshtruar nga asnjë, por as konfirmuar. /albeu.com/
Shtuar më 16/04/2011, ora 17:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori