KQZ-ja regjistron partinë "provokuese" të Jabllanoviçit
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është mbledhur për të diskutuar për për zgjedhjet e parakohshme që pritet të mbahen më 11 qershor, si dhe ka regjistruar partinë e re të ish-kryetarit të Listës Serbe, Aleksandër Jabllanoviçit.

Partia e tij e re që do të quhet "Partija Kosovskih Srba-PSK", dhe se sipas KQZ-së, është në përputhje të plotë me ligjet e Kosovës, raporton "Ekonomia Online".

Po ashtu në këtë mbledhje u bë e ditur edhe numri potencial i votuesve e që është 1.885.147. /albeu.com/
Shtuar më 15/05/2017, ora 10:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori