KOSOVË/ Vdesin dy pacientë me COVID-19
Kanë vdekur dy pacientë me koronavirus në Spitalin e Përgjithshëm të Ferizajt.

Këtë e ka konfirmuar për lajmi.net, Drejtori i Spitalit Rajonal të Ferizajt, Jeton Zeqiri.

“Po kanë vdekur dy pacientë që ishin me Covid-19”, ka thënë Zeqiri.

Numri i viktimave nga koronavirusi në vendin ton ka shkuar në 114. Vetëm dje janë shënuar katër viktima nga Covid-19.

Ndërkohë sot në vendin tonë janë konfirmuar edhe 119 raste të reja me koronavirus dhe 92 të tjerë janë shëruar. Ndërsa në Ferizaj janë konfirmuar dy raste të reja me Covid-19.
Shtuar më 15/07/2020, ora 18:51

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori