KOSOVË/ Sot pritet të zbulohet plani për lehtësim të masave
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia do të mbajë konferencë për media në orën 17:30, ku pritet të flasë për fazën e re të lehtësimitmasave kundër përhapjes së koronavirusit.

Bashkë me të në konferencë, sipas komunikatës së MSH-së, do të jenë edhe kreu i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, kreu i Ipeshkvisë së Kosovës, Imzot Dodë Gjergji, drejtori i IKSHPK-së, Naser Ramadani dhe drejtoresha e Klinikës Infektive të QKUK-së, Lindita Ajazaj Berisha.

Faza e tretë e lehtësimitmasave është paralajmëruar të nisë më 1 qershor.
Shtuar më 25/05/2020, ora 17:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori