KOSOVË/ Ndërron jetë një përson nga Koronavirusi, shkon në 7 numri i të vdekurve
Në orët e mbrëmjesKlinikën Infektive ka ndërruar jetë 72 vjeçari nga Gjilani i prekur nga Koronavirusi.

“Klinika Infektive e QKUK-së ka njoftuar sonte se sot më 09.04.2020">2020 në orët e mbrëmjes, në Njësinë e Kujdesit Intensiv të kësaj klinike, ka vdekur pacienti Z.I, i lindur më 1948 nga komuna e Gjilanit, i diagnostikuar me COVID 19”, thuhet në kumtesë, transmeton Klan Kosova.

“Pacienti është pranuar në Klinikën Infektive me datën 31.03.2020">2020 në gjendje të rëndë dhe kishte edhe sëmundje të tjera shoqëruese”.

Kjo është vdekja e shtatë nga Covid-19 në Kosovë.
Shtuar më 09/04/2020, ora 22:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori