Kosovarët nuk prenë pyje në Çakorr, e dinin si pjesë të Malit të Zi
Ramiz Kelmendi, deputeti i pavarur i Kuvendit të Kosovës, ka deklaruar se në territorin kufitar të vendit me Malin e Zi, gjithmonë ka qenë e qartë se cila pjesë i takon Kosovës dhe se askush nuk e ka kaluar atë vijë.

Ai e ka ilustruar këtë me prerjen e pyjeve, duke thënë se "Në atë pjesë (Çakorr), që është mendu që është pjesë e Malit të Zi, nuk është prerë pylli.

"Ne kemi shpresuar shpirtërisht në atë territor, por s'kemi guxuar kurrë fizikisht me e përdor pas lufte", ka deklaruar Kelmendi, transmeton "Klan Kosova". /albeu.com/

Shtuar më 01/09/2016, ora 10:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori