Kosova rrezikohet nga minat serbe
Që nga përfundimi i luftës, si pasojë e shpërthimit të minave, kanë humbur jetën 116 persona dhe janë plagosur 458 të tjerë.

Duhen jo më pak se 10 vjet që të pastrohet i gjithë territori i Kosovës nga minat.

Njësitë e Forcave Speciale të Kosovës kanë arritur të pastrojnë mbi 48 mije metra katrorë tokë nga lëndë të ndryshme shpërthyese të lëna nga ushtria serbe.

Gjatë kësaj kohe janë shkatërruar 86 mijë mina, por se minat qe akoma nuk jane shkaterruar përbëjnë akoma rrezik për sigurinë e qytetarëve. /albeu.com/
Shtuar më 27/08/2014, ora 13:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori