Kosova pastrohet nga minat falë Google (VIDEO)
Kosova së shpejti mund të pastrohet nga minat falë Google. Organizata HALO Trust është duke përdorur Google Earth Pro për të vendosur sa më mirë ekipet e saj të çmontimit të minave, si dhe për të ndërtuar harta të vendeve që janë ende të minuara bazuar në informacionet e banorëve dhe qeverisë, shkruan reporteri.net.


Këto harta janë lehtë të përdorshme dhe mund të përdoren edhe nga njerëzit e thjeshtë në mënyrë që të jenë sa më të sigurt. /albeu.com/

Shtuar më 17/09/2013, ora 11:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori