Vetëm 50 vjeç, COVID-19 i merr jetën mamisë në Elbasan
Kosova më shumë se partner strategjik për BE-në
Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Samuel Zhbogar, ka thënë se Kosova është më shumë sesa një partner strategjik për BE-në.

Në emisionin Sy më Sy të rtv21, Zhbogar ka thënë se fakti që Kosova ka bërë kompromis dhe ka pranuar që të përfaqësohet edhe me fusnotë në nismat rajonale, i hap rrugën vendit drejt një perspektive evropiane, që tashmë është e qartë për të gjithë.
Shtuar më 01/03/2012, ora 14:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori