Kosova ka plotėsuar kriteret pėr anėtarėsim nė Byronė e Kartonit tė Gjelbėr
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Kosova i ka plotėsuar tė gjitha kushtet pėr tė qenė anėtare e Byrosė sė Kartonit tė Gjelbėr, por mos anėtarėsimi i vendit nė OKB po e pengon finalizimin e kėtij procesi.

Kėshtu ėshtė thėnė nė Konferencėn Ndėrkombėtare tė Sigurimeve, transmeton KTV.

Drejtues tė Byrosė Kosovare tė Sigurimeve kanė thėnė se shqetėsim i madh pėr ta mbetet pagesa qė duhet tė bėjnė shqiptarėt e luginės dhe mėrgimtarėt, dhe se interesimi i tyre ėshtė qė kjo situatė tė zgjidhet sa mė shpejtė.

Kurse Maurius Wichtowski, president i Kėshillit tė Byrove ka thėnė se ky mekanizėm mirėpret anėtarėsimin e Kosovės nė kėtė kėshill. Sipas tė dhėnave tė prezantuara nga Banka Qendrore e Kosovės del se auto pėrgjegjėsia zė pjesėn mė tė madhe pjesėmarrjes nė sigurime.

Bashkė mė rritjen e kėsaj pjesė ėshtė rritur edhe pagesa e dėmeve nė komunikacion tė cilat vitin e kaluar kishte arritur nė 31.1 milionė. /albeu.com/
Shtuar më 28/03/2013, ora 16:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.