Kosova ka plotësuar kriteret për anëtarësim në Byronë e Kartonit të Gjelbër
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Kosova i ka plotësuar të gjitha kushtet për të qenë anëtare e Byrosë së Kartonit të Gjelbër, por mos anëtarësimi i vendit në OKB po e pengon finalizimin e këtij procesi.

Kështu është thënë në Konferencën Ndërkombëtare të Sigurimeve, transmeton KTV.

Drejtues të Byrosë Kosovare të Sigurimeve kanë thënë se shqetësim i madh për ta mbetet pagesa që duhet të bëjnë shqiptarët e luginës dhe mërgimtarët, dhe se interesimi i tyre është që kjo situatë të zgjidhet sa më shpejtë.

Kurse Maurius Wichtowski, president i Këshillit të Byrove ka thënë se ky mekanizëm mirëpret anëtarësimin e Kosovës në këtë këshill. Sipas të dhënave të prezantuara nga Banka Qendrore e Kosovës del se auto përgjegjësia zë pjesën më të madhe pjesëmarrjes në sigurime.

Bashkë më rritjen e kësaj pjesë është rritur edhe pagesa e dëmeve në komunikacion të cilat vitin e kaluar kishte arritur në 31.1 milionë. /albeu.com/
Shtuar më 28/03/2013, ora 16:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. 

Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit

Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit