Kosova jep lajmin e mirë për Bosnje-Hercegovinën
Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës ka informuar qytetarët se lejohet pa asnjë pengesë e qarkullimit të makinave me targë të Bosnje-Hercegovinës.

"Nuk ka reciprocitet, veturat me targa të Bosnjë dhe Hercegovinës lejohen të hyjnë në Kosovë", thuhet në njoftimin e ministrisë.

Ndërkohë, Ministria e Punëve të Jashtme shpreh keqardhjen për vonesat dhe pengesat e ndodhura mbrëmë. /albeu.com/
Shtuar më 25/11/2016, ora 16:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori