Shifra të frikshme viktimash: 21 humbje jete e 780 raste të reja
Kosova është plot me mall por serbët propogandojnë sikur nuk kanë (FOTO LAJM)

Kanë vazhduar edhe sot protestat në Veriun e Mitrovicës, kundër vendimit të Qeverisë së Ramush Haradinajt për taksë prej 100 për qind për produktet me origjinë serbe.

Protesta e sotme është organizuar nga studentët, të cilët në mënyrë simbolike në duart e tyre kanë mbajtur pjata të thata, si përgjigje për taksën. E megjithatë ata jetojnë në shtetin e Kosovës dhe mund të blenë mallra vendore, të Shqipërisë apo ndonjv shteti tjetër. Por e gjitha është një propogandë e pastër për tu ndarë nga Kosova.

Slogani i kësaj proteste ka qenë “Evropë, nga fjalët në vepra”.

Kjo protestë kishte filluar me pesë minuta heshtje, ndërsa gojët e tyre i kishin mbyllur me ngjitës.


Shtuar më 29/11/2018, ora 11:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori