Kosova është e gatshme për dialog me Serbinë
Presidentja Atifete Jahjaga gjatë një interviste për RTK-në është shprehur se Kosova është e gatshme për dialog me Serbinë për shumë çështje, por vetëm si dy shtete të pavarura.Sipas saj, pavarësia e Kosovës është çështje e përfunduar dhe nuk ka kthim prapa. Kurse zëvendëskryeministri, Hajredin Kuçi ka theksuar se Kosova ka plan inicial për bisedime, dhe në momentin kur të finalizohet ai do të dërgohet në Kuvend. /albeu.com/
Shtuar më 27/09/2012, ora 10:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori