Kosova e mjerimit
Pëlqej
Familja Dibrani ka tetë vjet që jeton në një varfëri ekstreme në një shtëpi në minierën e Kishnicës.

Pesë vajza të familjes kanë probleme në zhvillimin e tyre fizik dhe mendor.

Kjo familje jeton vetëm në mëshirë të fatit, por edhe në saj të ndihmës së babait, i cili përpiqet e punon jashtë minierës dhe përpiqet të nxjerrë ndonjë gjë për fëmijët, shkruan Tribuna.

Bashkëshortja e kryefamiljarit, Bedri Dibranit thotë se jetojnë në kushte tejet të këqija, ku nuk ka as bukë dhe gjendja në shtëpi është e mjerë.

Madje, ajo shton se aq gjendje e keqe është brenda shtëpisë,, saqë aty ka minj dhe gjithandej ka "mbirë myk". /albeu.com/

Shtuar më 14/09/2014, ora 10:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori