Kosova e ka vendin në Këshill të Evropës
Presidentja Atifete Jahjaga i ka thënë sekretarit të përgjithshëm të Këshillit të Evropës, Thorbjorn Jagland se Kosova është faktor paqeje dhe stabiliteti në rajon.

Jahjaga, në një takim që ka pasur në New York me sekretarin Jagland, vlerësoi rolin e Këshillit të Evropës në Kosovë dhe shtoi se anëtarësimi i Kosovës në KE do të ishte një vendim që do ta bëntë shtetin e Kosovës të ecte në shumë fusha.

Ndërkaq, Jaglandi ka ana e tij tha se në raport me Kosovën po ndiqen hapat e duhur. /albeu.com/
Shtuar më 28/09/2014, ora 12:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori