Kosova: Dialogu me Serbinë nuk bëhet pa Brukselin
Kosova dhe Serbia nuk mund të ndërmjetësojnë pa Brukselin.

Kështu ka thënë Edita Tahiri.

"Një dialog mes Kosovës dhe Serbisë sipas modelit pa ndërmjetësim, për mendimin tim, nuk do të japë rezultate. Edhe ky që po bëhet me ndërmjetësim, ju e dini shumë mirë se shpesh ne si Qeveri e Republikës së Kosovës, për shumë çështje u desh që shumë herë të kërkojmë ndërhyrjen e Brukselit që të bëjnë presion mbi Beogradin për plotësimin e marrëveshjeve", tha Tahiri për RTK.

Mediat serbe lajmëruan se dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit mund të bëhet edhe pa ndërmjetësimin e Brukselit./albeu.com/
Shtuar më 21/08/2014, ora 11:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori