Kosova dhuroi ndihma për Haitin, por nuk ndihmoi Hasanbegun në Shkup
Pak vite më par, kur Haitin e goditi një tërmet shkatërrues, Kosova dhuroi 50 mijë euro, por ende nuk ka dhuruar asnjë cent për Hasanbegun ku humbën jetën 22 persona.

Po ashtu, Kosova ka dhuruar 20 mijë euro kur Italia u godit nga një termet.

Duket sikur Kosova është mjaftuar vetëm me deklaratën se po kalon situatën që përfshiu Shkupin me shqetësim dhe me dhimbje. /albeu.com/
Shtuar më 14/08/2016, ora 15:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori