Kosova dhe Zvicra, bashkëpunim policor
Pëlqej
Kosova dhe Zvicra kanë nënshkruar një marrëveshje në nëntor të vitit 2013-të për bashkëpunim policor ndërkufitar.

Këtë të mërkurë, Këshilli Federal e ka miratuar marrëveshjen.

Marrëveshja është bashkëpunim i mëtejshëm i policisë zvicerane me policinë e vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Në fokusin e bashkëpunimit është lufta kundër krimit, korrupsionit, trafikut të qënieve njerëzore, tregtisë me drogë, terrorizmit etj. /albeu.com/
Shtuar më 03/09/2014, ora 15:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori