Kosova dhe Shqipëria bashkëpunim kundër "terrorizmit"
Kryeprokurori i Përgjithshëm i Shqipërisë, Adriatik Llalla ka zhvilluar një takim me kryeprokurorin e Kosovës, Sulë Hoxhajn.

Në njoftimin e prokurorirë së Kosovës thuhet se të dy prokurororët kanë folur lidhur me një bashkëpunim mes të dyja shteteve per ndalimin e trafiqeve dhe ndalimin e qytetarëve të cilët angazhohen në luftëra të ashpra në Evropë apo më gjerë.

Llalla dhe Hoxha theksuan se duhet një luftë e përbashkët e të dyja shteteve kundër grupeve kriminale dhe të gjitha veprimtarive të paligjshme të tjera që mund të kryejnë qytetarët e Republikës së Shqipërisë dhe ata të Kosovës. /albeu.com/
Shtuar më 17/09/2014, ora 14:51

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori