Konjufca: Veseli tha se për pikë të qefit ja ndali fjalën Frashër Krasniqit
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Kraniqi, mori fjalën në Kuvend, por atë ia mori menjëherë kryeparlamentari Kadri Veseli.
“Të hënë Gjykata e Apelit liroi katër aktivistët e VV’së. Kam dalë këtu t’i shoh fytyrat e deputetëve të PDK’së dhe disa të LDK’së...”, filloi fjalimin e tij Krasniqi.

Por, këtë ia ndali Veseli i cili tha se nuk mund të shes patriotizëm në Kuvendit.

Pas saj si shenjë proteste Lëvizja Vetëvendosje u largua nga punimet e Kuvendit të Kosovës.

Kurse, para mediave Glauk Konjufca tha se në momentin që e pyeti Veselin pse ia ndali fjalën deputetit Frashërit, ai i kishte thënë për pikë të qefit./albeu.com/


Shtuar më 02/03/2018, ora 11:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori