Kongresmeni që mbështet ndryshimin e kufirit shkon në Serbi
Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, do të takohet sot në Beograd me kongresistin amerikan, Ted Poe.

Ky takim do të zhvillohet në orën 16:00 në ndërtesën e presidencës në Beograd.

Kongresmeni në fjalë është pjesë e kongresmenëve që mbështetin korrigjimin e kufirit Kosovë-Serbi

Në këtë letër dërguar Pompeos thuhet se vazhdimi i konfliktit të ngrirë ndërmjet dy shteteve, mund të dërgojë në ndonjë eskalim të situatës.

Gjithashtu, këta kongresistë kanë thënë se e mirëpresin qëndrimin e John Bolton, sa i përket idesë për shkëmbim të territoreve dhe lëvizje të kufijve, si pjesë e marrëveshjes përfundimtare Kosovë - Serbi.


Shtuar më 02/11/2018, ora 10:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori