Konfirmohet takimi në mes Haradinajt dhe Kelmendit
I sapodorëhequri nga PDK-ja, Ramiz Kelemendi ka pasur një takim me liderin e AAK-së, Ramush Haradinajn në qytetin e Pejës. takimi është konfirmuar nga zëdhënësin e AAK-së, Muharrem Nitaj, i ci,li nuk ka dhënë një arsye specifike, transmeton Indeksonline.

"Po janë takuar. Takim miqësor pa ndonjë arsye specifike". Më herët Kelmendi ka qenë deputet i AAK-së në Kuvendin e Kosovës, ku më pas doli në PDK.

Arsyeja pse Kelmendi hoqi dorë nga PDK-ja ishte posti i dytë në Qeveri, që kishte pretendime që përmes këtij posti ta zhvillonte ekonominë. /albeu.com/
Shtuar më 02/05/2016, ora 12:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori