Komunisti Remzi Kolgeci, tradhëtar apo hero? (FOTO LAJM)

Ky që shihni në foto është Remzi Kolgeci.

Dikush e ka quajtur tradhëtar e dikush tjetër hero.

Kolgeci ishte një nga figurat më të larta politike në krahinën e dikurshme të Kosovës dhe të Metohisë nën ish-Jugosllavi.

Ai kishte mbaruar studimet për Shkenca Politike në Beograd dhe kishte shoqëri dhe koordinonte punët edhe me Fadil Hoxhën, udhëheqësin komunist shqiptar.

Në fotografitë që shihni, Remzi Kolgeci shihet teksa mban fjalim ne qender të Suharekës në nder të ditëlindjes së udhëheqësit jugosllav, Josiph Broz Titos. /albeu.com/
Shtuar më 15/09/2014, ora 10:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori