"Kokat e ekstremistëve" takoheshin tek "Kulla e Jetimëve"?
Pëlqej
Imamët që dyshohen për veprën e terrorizmit dyshohet se kanë patur si takim qendror të veprimtarisë së tyre, "Kullën e Jetimit" në Prevallë.

Pikërisht në këtë vend besohet se takoheshin "kokat e ekstremistëve" për të diskutuar dhe më pas për tu mobilizuar për të ikur në Siri apo në Irak.

Kulla e Jetimit”, në Prevallë, ka qenë pikëtakim i një grupi imamësh të Kosovës, përfaqësues të disa organizatave “humanitare”, ligjërues nga Arabia, imamë nga Maqedonia dhe Shqipëria./albeu.com/

Shtuar më 14/08/2014, ora 11:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori