Koçi: Gjithçka është e sajuar nga Serbia, asgjë nuk e ndal Haradinajn
Avokati i Ramush Haradinajt, Arianit Koçi, i cili ka njoftuar për fillimin e seancës gjyqësore të liderit të AAK-së në Kosovë, të Colm të Francës për arestimin e tij në bazë të një fletëarresti të Serbisë që në vitin 2004.

Koçi ka njoftuar se seanca tjetër ku do të jepet vendimi i gjykatës pas shqyrtimit të provave të Serbisë për arrestimin e tij, do të mbajet më 9 shkurt.

Avokati i Haradinajt gjithashtu ka bërë të ditur se kjo çështje është e sajuar dhe e motivuar politikisht nga Serbia.

Postimi i plotë i Kocit:

Lënda e sajuar dhe e motivuar politikisht nga ana e Serbisë, sot i është dorëzuar z. Haradinaj dhe mbrotjes.

Seanca për shqyrtimin e lëndës ekstraduese mbahet me datën 9 Shkurt 2017.

Asgjë nuk e ndal!

Liberté, égalité, fraternité /albeu.com/
Shtuar më 01/02/2017, ora 11:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori